Фінішували! Наступна зупинка – літо!

Фінішували! Наступна зупинка – літо!

08 червня 2018 року у Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулось підсумкове заняття прес-клубу “Юний журналіст” та ради міського учнівського самоврядування “Нова генерація міста”, на якому вихованці підбили підсумки плідної роботи тривалістю в рік та продемонстрували власні здобутки. Серед присутніх викладачі, вихованці, батьки, колишні випускники, представники департаменту освіти та науки ХМР та пересічні гості.

Із початком літньої пори переважно усі з полегшенням видихають, тому що за спиною трудомісткі будні , а попереду ― заслужений відпочинок. Ну а лідери і журналісти хоч і видихають, проте вже й ностальгують. Уявляєте, як це збавити темпи для таких непосидючих і не по-дитячому мудрих? “Юний журналіст” та “Нова генерація міста” ― це одного черевика пара: один без одного не можуть , тому постійно співпрацюють, завдяки чому є лауреатами і переможцями обласних, міжобласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та турнірів. І саме травень ― час жнив: на початку місяця саміт проактивних “Б.У.М.”, XVI Міжнародний фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах” (20-22 травня), на якому серед представлених 3500 робіт нас очікувало почесне 2 місце у номінації “Літературний твір”, яке виборола Віка Клопотовська, 2 місце у номінації медіа-проект “Школа лідерства: місто-діти-влада” і ще 5 спецпремій фестивалю.

До того ж, цьогоріч в муках творчості випущено сьомий черговий альманах «Адамантові намистинки», куди увійшли кращі з кращих матеріалів наших юних акул пера. А оскільки нашим девізом “ні для без рядка”, також презентували оповідання Анастасії Боборикіної “Рожеві окуляри” та уже відомий твір Вікторії Клопотовської “Записки маленької людини”. Презентацію класно провела бібліотекар відділу краєзнавства обласної бібліотеки для юнацтва Вікторія Задорожня. Юні журналісти та лідери НГМ щиро дякують творчому колективу обласної бібліотеки для юнацтва за багаторічну плідну співпрацю і розуміння.

Ні для кого не секрет, що до кабінету №104 в будь-який час можуть прийти діти із найшаленішими ідеями. Провести акцію “Найкращий подарунок – мир”? Давайте! “Школа лідерства”? Чому б ні? Реалізувати проект “Ніч самоврядування у Палаці творчості” із майстер-класами, тренінгами, квестом і раптівками? Ще б пак! Це все і багато іншого ініціюється нашими лідерами-двигунцями, які, не покладаючи рук, впроваджували новинки ледь не щодня. Деколи з’являвся жарт, що голова “Нової генерації міста” Вовка Анікін у 104-й проводить більше часу, аніж вдома, на що він відповідає: “Це все в кайф! Нас дійсно важко іноді вигнати!” Вагомі результати роботи лідерів і молодіжний вклад у розвиток міста відзначили грамотами заступник директора Департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Світлана Губай та методист інформаційно-методичного центру Наталя Солтис.

Довгу стежину наполегливої праці, відданості справі та неабиякого досвіду протоптали шість цьогорічних випускниць прес-клубу “Юний журналіст”. За цей час на їх дорозі було безліч знайомств, конкурсів, друкованих статей у газетах “Від А до Я” та “Проскурів” , відзнятих сюжетів і дружніх посиденьок за чашкою чаю. І ось настав момент фінальної промови і подяки рідним викладачам за цінний вклад знань. Красномовно, без стримувань, з посмішками і водночас сльозами на очах дівчата згадують те, що накопичилось у пам’яті за ці прекрасні роки. Одна із випускниць Аня Феринська мовить: “Час, проведений у прес-клубі та НГМ зробив своє: ми відкрили для себе багато шляхів самореалізації, акумулювали значний багаж знань і повірили в себе, а ще знайшли дуже близьких однодумців. Настанови Ольги Володимирівни та Івана Івановича завжди супроводжуватимуть нас у подальшому, навіть у найважчі моменти. Потрібно пишатись тим, що ми є вихованцями такої дружньої і потужної журналідерської сім’ї!”

Спостерігаючи за всім, розумієш, що надія на підростаюче покоління є!!!

Валерія Касьяр, випускниця

м. Хмельницький

https://youtu.be/rezl-9O512A