Крути – наша слава, наша історія

Крути – наша слава, наша історія 

29 січня Україна вшановує пам'ять героїв, які загинули у нерівному бою під Крутами, згадує події 100-річної давнини, які перегукуються з сучасними військовими діями на сході нашої держави. Адже 29 лютого 1918 року, як і сьогодні, захищаючи святе право на нашу землю йдуть найкращі з-поміж нас – юнаки з чистим серцем, загостреним відчуттям справедливості, відчайдушною волею та нездоланним прагненням до свободи.

Тоді, у далекому 1918-му, їх було 300, вони були ще майже дітьми, вони хотіли жити у своїй країні вільно та незалежно. Бій під Крутами не є зразком військової тактики та стратегії, але став беззаперечним взірцем нескореності та готовності віддавати життя за свою Україну. І саме у цьому є героїчність студентів-крутян, яка житиме у пам’яті вдячних нащадків, дасть Бог, ще не одну сотню років.

Цього року у Славуті вирішено було відзначити даний захід по всіх загальноосвітніх закладах.

 Одним з таких заходів був круглий стіл   «Крути – наша слава, наша історія», проведений БІЦ НВК та  вч. історії О.В.Марчук. Гімназисти  в  своїх виступах підкреслили, що подвиг українських юнаків під Крутами, навічно залишиться в історії як символ національної честі, патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Крім того відбувалося спілкування між старшокласниками та гостями, міським головою Василем Сидором його заступником Ігорем Піголем. Проводилися паралелі між крутянами та сучасними героями АТО, аналізувалися дії керівників новоспеченої Української Народної Республіки, які вважали, що країні не потрібна регулярна армія, адже російський брат ніколи не піде зі зброєю в руках на свого українського побратима та згадували Богдана Хмельницького, який вперше сформував в українців ідею незалежності та створення власної вільної країни.

Усі старшокласники винесли для себе урок патріотизму та незламності вільного українського духу.

 

 

           Соломна Анастасія, учасниця дорадчої ради м. Славута