Подвиг героїв Крут – 100 років по тому

Подвиг героїв Крут – 100 років по тому

 Коли стають до бою діти,

Народ цей не перемогти!

М. Луків

 30 січня 2018 року у бібліотеці Старокостянтинівського НВК «Спеціалізована школа  І ступеня, гімназія» ім. Героя України С.М. Бондарчука відбулось засідання круглого столу, присвячене 100-річчю бою під Крутами. Захід, у якому брали участь члени ради старшокласників міста та вихованці гуртка «Журналістика» Старокостянтинівського МЦДЮТ, розпочався з виконання Державного Гімну України.

До учасників круглого столу звернулась організатор заходу, заступник міського голови Т.В.Бондарчук.

Учасники круглого столу зібрались  для того, щоб подивитись на одну з героїчних сторінок української історії крізь призму сучасності. І навпаки – побачити Україну 2018 року через події, які відбувалися 29 січня 1918 року біля селища Крути Чернігівської губернії.

Старшокласники  у своїх виступах ділилися враженнями про героїзм юних крутянців, розповідали про значення їх подвигу для України, проводили паралелі з сучасною історією боротьби України за незалежність.

Цікаві учнівські виступи доповнювали голова міського осередку «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка, учитель української мови та літератури гімназії, поетеса Л.І. Ярохно, радник-помічник міського голови Ю.В.Мудрик та інші учасники круглого столу.

Сьогодні бій під Крутами сприймається не як щось далеке, а як, майже, сучасна історія. Адже, саме зараз пишуться героїчні сторінки історії України, кожного її регіону. Тепер нам стає більш зрозумілим подвиг київських студентів. І подвиг сьогоднішніх воїнів, які ціною власного життя таки не віддають своєї землі. Упродовж віків ми достатньо віддали молодого цвіту країни на вівтар жертовності. Мабуть настав таки той час, коли ми повинні сказати всьому світу — ми сильна нація, ми вистоїмо. Адже сила наша — у нашій єдності, у нашій цілісності, у нашій рішучості та вірі.

 

Мельник Анна, член ради старшокласників м.Старокостянтинова