Вчимося бути лідерами!

Вчимося бути лідерами! 

У Старокривинському НВК Славутського району пройшов Тиждень учнівського самоврядування під девізом "Пропонуй! Плануй! Організовуй!". Захід був повністю присвячений розвитку активної життєвої позиції старшокласників та реалізації їх лідерського потенціалу. Один день протягом Тижня був присвячений роботі комісії учнівського самоврядування, члени якої проводили різноманітні акції, конкурси, опитування та привертали увагу колективу НВК до основних напрямків своєї роботи. Що ж цікавого відбулося протягом цього Тижня?

Так, в день комісії дозвілля і культури, який  співпав із відзначенням Дня Соборності в Україні, учні НВК разом з педагогами провели флеш-моб "Єднаємося заради України" та створили ланцюг єдності у коридорах закладу. Спільним виконанням Гімну держави засвідчили бажання жити у єдиній Україні. По закінченні дня на засіданні круглого столу до Дня Соборності старшокласники провели екскурс по історії та провели паралель із подіями сьогодення. Кожен мав можливість висловитися про боротьбу за єдність українців в різні історичні часи.

День комісії спорту та туризму присвятили тематиці здорового способу життя та пропаганді заняття спортом. Для жителів села членами комісії  спільно з соціальним педагогом Н.Кононовою проведена акція "Обміняй цигарку на цукерку!". Метою акції було привернути увагу жителів села до проблеми тютюнозалежності та пропаганди здорового способу життя.А інтелектуально-розважальний квест "Фізична активність - це класно!" захопив її учасників, учнів 6-9 класів, цілком і повністю. В ході виконання поставлених завдань учасники квесту демонстрували знання з валеології, гігієни, спортивної тематики, активно рухалися та брали участь у спортивних естафетах. За результатами квесту найкращі отримали солодкий приз у вигляді фруктів з високимвмістом вітаміну "С" та грамоту директора НВК.

У день освіти і науки відбулася звітна конференція учнівського самоврядування, на яку були запрошені усі бажаючі. У конференції, окрім лідера Богдана Юрчука та голів комісій, які звітували про пророблену роботу за 2017 рік, взяли участь і адміністрація закладу. Зокрема, діючий голова отримав подяку від керівника закладу Олени Груши за належне виконання своїх обов’язків та плідну співпрацю. По закінченні конференції перед присутніми виступили кандидати на голову учнівського самоврядування із своїми передвиборчими програмами.

Вибори голови учнівського самоврядування відбулися у день комісії інформації та дизайну. Цей день нагадував справжні вибори, оскільки діяла виборча дільниця, усі голосували згідно списків, вкидали бюлетені у скриньку для голосування. Усе проходило урочисто, організовано, а учні 5-11 класів вчилися приймати свідомий вибір. За результатами голосування із чотирьох претендентів був обраний новий лідер - учень 9 класу Михайло Савицький, який приступив до виконання своїх обов’язків після проголошеної присяги.

По закінченню Тижня  до уваги усіх учасників навчально-виховного процесу в фойє школи були розміщені фото колажі «Мій клас –найкращий!», чим класи творчо презентували себе і свої маленькі колективи.

 Загалом Тиждень пройшов цікаво, активно та незвично, оскільки вперше було присвячено стільки уваги роботі учнівського органу самоуправління. Сподіваємося, що такий досвід буде корисний та ще більше буде стимулювати молодь до активних дій та участі у житті свого навчального закладу.

 

Дубровська Ніна, член учнівського самоврядування 

Старокривинського НВК Славутського району