Чорний біль землі твоєї, Україно!..

Чорний біль землі твоєї, Україно!.. 

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі... І скільки б не минуло років це слово полум'янітиме чорним вогнищем скорботи. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогу ціну – життя і здоров’я українців. Ця катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом невідомої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне покоління.

З метою дбайливого ставлення до рідної природи, вшанування героїв, які віддали своє життя, аби врятувати світ, в усіх школах Красилівської ОТГ учнівські лідери  організували та провели заходи пам'яті «Чорний біль землі твоєї, Україно..!». В рамках тематичних заходів лідери знайомили школярів з хронологією подій, демонстрували документальні стрічки, які передавали весь жах Чорнобильської трагедії. Хвилиною мовчання та запаленими свічками учні вшановували пам'ять героїв-рятівників, які рятували населення від страшного радіації, які в перші ж хвилини аварії кинулись у вогняне пекло IV енергоблоку.

Ми, нинішнє покоління, не маємо права забувати про ту страшну трагедію, яка вплинула на життя всього українського народу і повинні робити все можливе, щоб зберегти своє життя і життя майбутніх поколінь: дбати про чистоту землі, насаджувати дерева, прикрашувати землю квітами, травами, не забруднювати ріки, ставки та джерела.

Горін Діана, член ради лідерів

учнівського самоврядування Красилівщини,

учениця  Дружненської ЗОШ І-ІІІ ст.