Рій «Січ» на полі Пилявецької битви

Рій «Січ» на полі Пилявецької битви 

З 21 до 23 вересня 2018 року рій «Січ» Великорадогощанської ЗОШ І-ІІ ступенів Ізяславського району взяв участь у таборуванні біля села Олексіївка Старосинявського району, де відбувалось козацьке свято "Твоєї пресвятої волі вовіки буде слава золота", присвячене 370-й річниці Пилявецької битви 1648 року.

Програма святкового дійства була надзвичайно насиченою: спільний молебень, парад духових оркестрів, кінний герць, військово-патріотичний квест, козацький вишкіл, тематичні лекції, відвідування музею в смт. Меджибіж.

Саме відчуття перебування на полі переможної битви української козацької армії, очоленої гетьманом Богданом Хмельницьким проти військ Речі Посполитої, переповнювало серця гордістю. Було цікаво порівняти свої сили з представниками шкіл, клубів та секцій військово-спортивного, національно-патріотичного спрямування.

На Пилявецькому полі козацьке товариство зустріло побратимів із Труханівської січі, друзів зі Староконстянтинова, багатьох знайомих. Як завжди, всім прийшовся до смаку козацький куліш. Юні козаки отримали нові запрошення до участі у вишколах, археологічних експедиціях.

Нові знання з історії рідного краю, досвід таборування в екстремальних осінніх умовах, побратими із різних регіонів України – це те, що залишиться у дитячій пам’яті та серцях на все життя.

Учнівське самоврядування Ізяславського району