Торгівля людьми – злочин у сучасному світі!

Торгівля людьми – злочин у сучасному світі!

 

Прийшов час покласти кінець торгівлі людьми,

що є жахливою «формою рабства» і «ганебним лихом» людства.

Папа Франциск у посланні до 17-тої Конференції,

присвяченої боротьбі з торгівлею людьми.

18 жовтня 2018 року на базі Будинку творчості школярів відбулося чергове засідання Клубу лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Полонської громади на тему «Торгівля людьми – злочин у сучасному світі».

Дана тема була обрана не випадково, оскільки, саме в цей день вся спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.  

Участь у проведенні засідання з лідерами учнівського самоврядування взяла Оксана Штаба, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Полонської міської ради об’єднаної територіальної громади, яка зосередила увагу учнівської молоді на підвищенні обізнаності щодо проблеми торгівлі людьми, зазначила причини, форми та ознаки цього явища, озвучила статистичні дані.

З нормативно-правовими засадами протидії торгівлі людьми та основними напрямами державної політики в боротьби із злочином сучасності всіх присутніх ознайомила Анжела Побужанська, педагог-організатор Будинку творчості школярів, керівник юридичного центру ГО «Рада родин». У своєму виступі вона закцентувала увагу здобувачів освіти на правилах безпечного перебування за кордоном, ознайомила учнів з індикаторами, які вказують людині, що вона може потрапити в небезпеку.

З метою усвідомлення гостроти проблеми прав та свобод громадян лідери учнівського самоврядування переглянули та обговорили відеоролики, які підготувала Наталія Михальська, методист по роботі з дитячо-юнацькими об’єднаннями Будинку творчості школярів. Також вона наголосила на реалізації Програми для виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в закладах освіти.

В ході роботи засідання Ірина Муратова, спеціаліст відділу соціальної роботи з населенням, запропонувала школярам розглянути та проаналізувати життєві ситуації, пов’язані з торгівлею людьми. Лідери учнівського самоврядування, опрацювавши ситуації в групах, висловили свої думки з приводу такого ганебного явища. Разом з Євгенією Александровою, практичним психологом Будинку творчості школярів, учні виробили власні правила безпеки та рекомендації як не стати жертвою торгівців людьми.

По завершенню засідання всім було роздані буклети та пам’ятки «Як уберегтися та запобігти сучасному рабству», «Людина – не товар». Логічним завершенням зустрічі лідерів учнівського самоврядування було проведення флешмобу під гаслами «Рабству – ні!», «Ні торгівлі людьми!», «Цінність людського життя – не предмет торгівлі!».

 

Влада Ґедзь, голова  клубу «Лідер» Полонської ОТГ