Схилімо голови в скорботі…..

Схилімо голови в скорботі….. 

Патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю в перем огу, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну машину, яка не відчуває страху і болю, ідучи впевнено і безстрашно до своєї мети. І тоді мета патріота стає метою усього народу. Патріот живе у єдності зі своїм народом, адже життя народу стає його власним життям.

В Лисогірській  загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Теофіпольського району до Дня Гідності та Свободи було проведено ряд загальношкільних заходів , мета яких - вшанувати патріотизм і мужність громадян країни, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, кого було вбито на майдані, тих, хто залишив земне життя у 2013-2014 рр. Це наша Небесна сотня. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодну душу.

Хвилиною мовчання, ми учні Лисогірської школи, вшанували пам'ять Героям Майдану і воїнам – захисникам України, які загинули за світле майбутнє України під час проведення на Сході України АТО.

Під час заходу «Схилімо голови в скорботі» ведучі ,учні 9 класу(Бенедюк Андрій та Шведюк Христина та Бенедюк Іван )  надали об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні на початку ХХІ століття.

Дана інформація була націлена  на вшанування подвигу, мужності, стійкості, відданості, патріотизму громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 – лютому 2014 р.р. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

В заході взяли участь вихованці молодшого і  старшого шкільного віку.

Упродовж заходу наші учні школи :

– декламували вірші, присвячені полеглим за Свободу.

– мали змогу більш детально дізнатися про події Революцій 2004 та2013-2014 р.р.;

–побачили відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу

старші учні інсценіювали ті страшні роки

Я, Шведюк Ірина –голова учнівського самоврядування , організувала за допомогою активу школи круглий стіл  «Революція Гідності. Як це відбувалося»,під час якого учні 5-9 класів виступили з історичною промовою. На виховних годинах на тему «Революція Гідності та Свободи: як це було…» мали ми змогу більш детальніше дізнатися про початок Революції та її героїв, також було показано  нам відеоматеріали про жертовність та героїзм українського народу, відданість волонтерів та підтримку усього населення.

На завершення лінійки –реквієм ми усі, ставши у сердечко ,запалили свічку пам”яті.

Ми не маємо права забути, що  Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну, і ми, діти, в неоплатному боргу перед ними. Вони загинули, щоб ми жили. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечення того, щоб їх жертва не була марною та щоб подібне більше ніколи не повторилось.

А ще у нашій школі проходив тиждень Пам’яті  жертв голодомору.

Активом школи було організовано виставку літератури « Україна пам’ятає, світ визнає!» та конкурс малюнка «Пам’ятаймо про минуле!». У п”ятницю, 23 листопада, проведено загальношкільну лінійку – «Пам’ятаймо про страшне  минуле», на якій нам було запропоновано перегляд документальних  відео- та фотоматеріалів, що дали змогу унаочнити жорстокі факти із життя українського народу у 1932-1933 роках.

В уяві кожного з нас постали жахливі картини знущання над українцями, опухлі і змучені від голоду діти, дорослі, люди похилого віку. Активом школи (Лірук Юлія, Щур Єва,Пазина Сергій- учні 8 класу та Блюсюк Дмитрій, Онищук Юлія,Гаврилюк Анастасія – учні 7 класу) було зачитано уривки зі спогадів очевидців, у яких йшлося про те як відбувалася колективізація, вивезення зерна і їжі за кордон.

Вчитель історії та педагог-організатор розповіли нам про «закон п’яти колосків». Від озвучених та проілюстрованих фактів у багатьох школярів та учителів на очах з’являлися сльози.

Учні 7 класу Онищук Юлія та Блюсюк Дмитрій зобразили у сценці знедолену матір та її голодного сина , який просить їсти. Класні керівники 5-9 класів провели відкриту виховну годину «Це остання хлібина, остання…». Ця виховна година запам’ятається усім нам завдяки тим емоціям суму, жалю і співпереживання, які вчувалися у кожному слові чи русі однолітків, вчителів.

У знак вічної пам’яті жертв голодомору ми, актив школи ,пов’язали на хрест чорну стрічку, вишитий рушник та сніпок пшениці, аби кожен із учнів школи не забував про ті страшні події, аби вшанував хвилиною мовчання душі померлих та опухлих  від голоду дітей, батьків, дідів…

 

Шведюк Ірина, голова учнівського самоврядування

Лисогірської ЗОШ І-ІІ ст. Теофіпольського району